Vyzkoušel jsem Kahoot

Výsledek obrázku pro kahootPokud vyslovím slovo Norsko, mnoho lidí si na internetu vybaví meteorologickou službu yr.no. V posledních dnech jsem si vyzkoušel jiný původně norský projekt, který se dostal do světa. Je jím služba Kahoot.it, která umí udělat z opakování látky hravou soutěž. Vím, že pro mnohé budu nosit „dříví do lesa“, ale přesto službu představit.

Kahoot.it je služba, pomocí které vytváříte relativně jednoduché testy založené na výběru z odpovědí. Podobné testy dnes vytvoříte v mnoha službách, například i v Google Formulářích, které jsou schopny vám i testy vyhodnotit a zaslat zpětnou vazbu. To, co dělá Kahoot vyjímečným, je jeho interaktivita.

Vytvořený test totiž spustíte v herním režimu a necháte do něj přihlásit žáky. Ti si na svém mobilu / tabletu / počítači buď vyhledají stránku kahoot.it, nebo zapnou aplikaci, zadají jednoduchý číselný PIN a stanou se hráči ve vašem testu. V tomto okamžiku se z jejich zařízení stává hlasovací zařízení testu hodnotící odpovědi na jednotlivé otázky a rychlost odpovídání. Z každého žáka se tak stává účastník hry.

Kahoot není příliš dobrou cestou jak si ve třídě napsat písemnou práci. Soutěživí žáci se nechají velmi lehce strhnout atmosférou kvízu. Ale pokud chcete rychle a zábavně zopakovat danou látku, využít žákovskou „závislost“ na svých zařízeních ve svůj prospěch, získáváte zdatného pomocníka.