Učím se cizí jazyk nejen pomocí aplikace Duolingo

misunderstanding Ve svém učitelském snažení se celkem pravidelně dostávám k vyučování angličtiny. Přestože je to krásný jazyk, realitou Ústeckého kraje je sousedství s německým Saskem. A tak mne při každé návštěvě Německa přepadá drobný pocit vlastní nedostatečnosti, když nejsem schopný efektivně domluvit již 15 km severně od mého domova.

owl-happy2xA tak jsem letos na dovolené (v Rakousku) bloumal po zajímavých aplikacích na Google Play a nalezl aplikaci Duolingo (v Google Play) | více funkcí má webová verze na www.duolingo.com |. Hned zpočátku mě celkem zamrzelo, že je schopna naučit mě jen angličtinu, ale po chvilce hledání jsem pochopil proč. Z českého rozhraní a v českém jazyce se lze skutečně učit jen angličtinu. Pokud jste v angličtině již sběhlí, otevírá se vám mnohem širší výběr jazyků k výuce. A tak začala má výuka němčiny.

Aplikace se vás snaží naučit cizí jazyk pomocí neustálého drilu při překládání vět do a z cizího jazyka, který se chcete naučit. Pokládá vám otázky na přečtení věty, přeložení do cizího jazyka a z cizího jazyka, dává vám vybrat z více odpovědí na daný problém. Za jednotlivá cvičení vám dává zkušenostní body a snaží se vás udržet v neustálém zlepšování pomocí „denní výzvy“. Za pravidelné cvičení jste navíc odměňováni tzv. lingoty, což je neprodejná měna uvnitř aplikace, která vám umožňuje aktivovat dodatečné funkce.

To vše dělá z aplikace hravou záležitost, která zájemce o cizí jazyk přitáhne blíže k cizímu jazyku. Alespoň u mě se jí to velmi dobře daří.

Aplikace má mód pro učitele, který se pokusím vyzkoušet v průběhu školního roku.

Důležité odkazy: